W Żorach oszczędzamy energię - 22.06.2015 Konferencja w Kinie "Na Starówce" w Żorach

„Energooszczędne Żory” – poprawa efektywności energetycznej  budynków użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby oświaty” to tytuł projektu zgłoszonego przez Gminę Miejską Żory, który uzyskał dofinansowanie z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009 – 2014. W ramach tego projektu już w czerwcu odbędzie się specjalna konferencja.

Głównym celem projektu pt. „Energooszczędne Żory” jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń do powietrza, powstających podczas spalania paliw na cele grzewcze i oświetlenia pięciu szkół w naszym mieście: Zespołu Szkół nr 5 (ZS5), Zespołu Szkół nr 2 (ZS2), Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego(CKZiU), Zespołu Szkół Specjalnych (ZSS) i Szkoły Podstawowej nr 3 (SP3). Realizacja tego celu będzie możliwa dzięki racjonalizacji zużycia energii w budynkach, a ta z kolei pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i oświetlenia.

Już w czerwcu w ramach działań promocyjnych związanych z realizacją projektu pt. „Energooszczędne Żory” odbędzie się konferencja, w której wezmą udział zainteresowane podmioty. W ramach konferencji  odbędzie się specjalny wykład na temat energooszczędności i ekologicznego postępowania, prowadzony przez Łukasza Polakowskiego z Fundacji na Rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii. Uczestnicy konferencji nie tylko dowiedzą się więcej o tym, jak dbać o środowisko naturalne, ale też otrzymają materiały promocyjne związane z projektem.

Konferencja odbędzie się w żorskim kinie „Na Starówce”, w poniedziałek 22 czerwca, o godzinie 11:00. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Aktualne informacje o projekcie i postępach prac z nim związanych znajdziecie na stronie internetowej www.energooszczedne.zory.pl

Projekt dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
2009 – 2014.

plakat-energooszczedne

Dodatkowe informacje